Alpina Style® Varak Filli Boya

alpina-style-varak-boyasi

 

Alpina Style Varak ürünü sayesinde saraylarda ki gibi varak rengine sahip olabileceksiniz.Bu ürün sarayların o eşsiz ihtişamından esinlenerek geliştirildi.Evinize saray havası katmak artık çok kolay.Varak ürünü evinizin çehresini inanılmaz ölçüde değiştirecek.

Uygulanacak Yüzeyler

Alpina Style Varak kesinlikle düz yüzeyler üzerine uygulanmamalıdır. Zemin hazırlığı yapıldıktan sonra;

  • Grenli,
  • Akrilik ve mineral esaslı kaplamalar,
  • Boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygulama yapılmalıdır.

  

Uygulama – Dış Cephe

Ürünün görünümü, parlaklığı ve rengi alt zeminde kullanılan malzeme cinsi ve rengine göre farklılık göstermektedir.

Yeni boyanacak ve eski boyalı yüzeyler; son kat boya rengine uygun tekstürlü ara kat ile gerekli zemin hazırlığı yapılır.

Uygulama yapılacak yüzey tekstürlü ise mutlaka son kat renge uygun Amphisilan rengi ile boyanmalıdır. (Son kat renge uygun Amphisilan renkleri kartelalarda belirtilmiştir.

Uygulama dış cephe rulosu ile yapılmalıdır. Uygulama esnasında erken kurumadan kaynaklanan problemler ile karşılaşmamak için direkt güneş ışığı, rüzgar ve benzeri olumsuz şartlarda uygulama yapılmamalıdır. Uygulama kalabalık bir ekip tarafından yapılmalı ve uygulama yapılacak yüzey doğal derzler kullanılarak yekpare bitirilmelidir.

Uygulama – İç Cephe

Ürünün görünümü, parlaklığı ve rengi alt zeminde kullanılan malzeme cinsi ve rengine göre farklılık göstermektedir.

Yüzey düzgün hale getirildikten sonra, duvar kağıdı yapıştırıcısı, posteki ruloyla yoğun bir şekilde ve aynı seviyede homojen olarak uygulanır.

Duvar boyutundan 10 cm büyük olacak şekilde kuru olarak kesilen kaplama duvara yukarıdan 5 cm fazlalık bırakılarak yapıştırılmaya başlanır. Kaplama duvara yapıştırılırken, yüzeye tam dik konumda olmalıdır. İkinci kaplama ise, birincinin üstüne bindirilmeden, sıfır çizgisinden desenler denk getirilerek, yapıştırılır.

Malayla havası alınır..

İstenilen renkteki Alpina Style Varak; alt yüzey için önerilen renkte Alpina Plus uygulamasının ardından, kuruma sürelerine dikkat edilerek 2-3 kat uygulanır.